-
1-Oct-2017 ** RUNNER UP BEST IN GROUP ** BEST OPEN EXHIBIT IN GROUP ** BEST OF BREED **
DLKC #4 [CH] (Judge was Mr M Camac)
-
1-Oct-2017 ** RUNNER UP BEST IN GROUP ** BEST VETERAN IN SHOW ** BEST OF BREED **
DLKC #6 [CH] (Judge was Mr S Sharma (India)
-
30-Sep-2017 ** BEST OF BREED ** VETERAN IN SHOW **
DLKC #3 [CH] (Judge was Dr J Mesach (Indonesia)
-
2-Sep-2017 ** RUNNER UP BEST IN GROUP ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP ** BEST OF BREED **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs. J. Wilshire (Qld)
-
6-Aug-2017 *BEST OF BREED**BEST VET IN SHOW**AUST BRED IN GROUP**RUNNER UP BEST IN GROUP**
Canine Expo #5 [CH] (Judge was Mr Attila Czegledi (Hungary)
-
6-Aug-2017 ** BEST OF BREED ** BEST VET IN SHOW ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
Canine Expo #4 [CH] (Judge was Ms Judy Oliver (Vic)
-
6-Aug-2017 ** BEST OF BREED ** BEST VET IN SHOW ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
Canine Expo #3 [CH] (Judge was Dr Agus Wardhana (Indonesia)
-
6-Aug-2017 ** R/U BEST OF BREED ** BEST VET IN SHOW ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
Canine Expo #2 [CH] (Judge was Ms Kiyomi Hausi (Japan)
-
6-Aug-2017 ** BEST OF BREED ** BEST VET IN SHOW ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
Canine Expo #1 [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)
-
30-Jul-2017 ** BEST OF BREED ** BEST VETERAN IN SPECIALITY SHOW **
PGC Speciality Show [CH] (Judge was Mrs. S. Meekings (Vic)
-
22-Jul-2017 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs C Gunn (Q)
-
20-May-2017 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST VET IN SHOW ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
DLKC #2 [CH] (Judge was Mrs. R. Williams (NSW)
-
23-Apr-2017 ** BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
DLKC #1 [CH] (Judge was Mr Graham Kerr (Q)
-
23-Apr-2017 ** BEST OF BREED ** BEST VET IN SHOW ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. R. Lucas (NSW)
-
15-Apr-2017 ** R/UP BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW ** BEST OF BREED *
SDHC [CH] (Judge was Mrs. A. Everson (Qld)
-
4-Mar-2017 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
ASKDSC 391 [CH] (Judge was Mrs. P. Johansen (Qld)
-
4-Mar-2017 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 392 [CH] (Judge was Mrs. L. Niemann (SA)
-
4-Mar-2017 ** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW ** BEST OF BREED **
ASKDSC 393 [CH] (Judge was Mrs.B. Skilton (NSW)
-
26-Nov-2016 ** R/UP BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
DLKC [CH] (Judge was Mr. E. Pickering (NSW)
-
5-Nov-2016 ** BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
SDHC [CH] (Judge was Mr. G. Nolan (SA)
-
22-Oct-2016 ** BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
ASKDSC 390 [CH] (Judge was Mrs. Barbara Marsh (Vic)
-
22-Oct-2016 ** BEST OF BREED ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 389 [CH] (Judge was Mr.Douglas Sidebottom (ACT)
-
22-Oct-2016 ** BEST OF BREED ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 388 [CH] (Judge was Mrs. Sylvia Brackman (NSW)
-
8-Oct-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST VET IN SHOW ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. B. Marker (Qld)
-
8-Oct-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST VET IN SHOW ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
DLKC #2 [CH] (Judge was Mrs. J. Ireland (Qld))
-
17-Sep-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
DABKC [CH] (Judge was (Judge was Mr. M. Derbyshire (NSW)
-
3-Sep-2016 ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
SDHC #1 [CH] (Judge was (Judge was Ms. S. Rose (NSW)
-
27-Aug-2016 ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
ASKDSC 386 [CH] (Judge was (Judge was Mrs. H.Beasley (NSW)
-
27-Aug-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
ASKDSC 385 [CH] (Judge was (Judge was Mrs. J. Ashton (SA)
-
31-Jul-2016 ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
Canine Expo #3 [CH] (Judge was (Judge was Mr. M. Riady (Indonesia)
-
31-Jul-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was (Judge was Mr. L. Butler (NSW)
-
30-Jul-2016 ** BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW
Canine Expo #2 [CH] (Judge was Mr.D. Kwee (Indonesia)
-
24-Jul-2016 ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SPEC SHOW ** BEST AUST BRED IN SPEC SHOW **
PGC Speciality Show [CH] (Judge was (Judge was Mrs. C. Beckett (NT)
-
22-Jul-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
Royal Darwin Show [CH] (Judge was (Judge was Ms. Y. Meintjes (NSW)
-
9-Jul-2016 ** BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW
TCDSS #2 [CH] (Judge was (Judge was Mrs. D. Harbin (NSW)
-
8-Jul-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
TCDSS #1 [CH] (Judge was R. Harbin (NSW)
-
21-May-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
DLKC #1 [CH] (Judge was (Judge was Meredith Clegg (Vic)
-
21-May-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
DLKC #2 [CH] (Judge was (Judge was Anne Collyer (Vic)
-
7-May-2016 ** R/UP BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
DABKC #1 [CH] (Judge was (Judge was Mrs Susan Brown (NSW)
-
7-May-2016 ** R/UP BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
DABKC #2 [CH] (Judge was (Judge was Mrs Rhonda Ralphs (NSW)
-
16-Apr-2016 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP **
SDHC [CH] (Judge was (Judge was Mrs N. Zimmerle (Qld)
-
2-Apr-2016 ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW ** BEST IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW **
DLKC #1 [CH] (Judge was (Judge was Ms. Katrina Santas (NSW)
-
2-Apr-2016 ** BEST OF BREED ** VETERAN IN SHOW **
DLKC # 2 [CH] (Judge was Mr. Brett Thompson (NSW)
-
5-Mar-2016 ** R/UP BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP ** BEST OF BREED **
ASKDSC 372 [CH] (Judge was (Judge was Miss J MacDonald (NSW)
-
5-Mar-2016 ** R/UP BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN GROUP ** BEST OF BREED **
ASKDSC 374 [CH] (Judge was Mrs Noreen Harris (Vic)
-
5-Mar-2016 ** BEST OF BREED ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 373 [CH] (Judge was Mrs Jill Hocking (Vic)
-
14-Nov-2015 ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 371 [CH] (Judge was Mrs. Jean Butterfield (SA)
-
14-Nov-2015 ** AUST BRED IN SHOW ** BEST IN GROUP ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 369 [CH] (Judge was Mrs. Diane Baillie (Vic)
-
14-Nov-2015 ** BEST OF BREED ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
ASKDSC 370 [CH] (Judge was Mrs. Sue Bownds (NSW)
-
7-Nov-2015 ** BEST OF BREED ** BEST AUST BRED IN GROUP ** BEST VETERAN IN SHOW **
SDHC [CH] (Judge was Mrs. S. Tassan (Qld)
-
7-Nov-2015 ** BEST AUST BRED IN GROUP ** BEST VETERAN IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
DogsNT [CH] (Judge was Ms. Sue Shrigley (Tas)
-
10-Oct-2015 ** BEST VETERAN IN SHOW ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. J. Armatys (Qld)
-
10-Oct-2015 ** BEST OF BREED ** BEST VET IN SHOW ** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
DLKC #2 [CH] (Judge was Ms. Barbara Balaam (Qld)
-
5-Sep-2015 **AUSTRALIAN BRED IN SHOW **BEST VET IN SHOW**RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs P. Nemirovsky (Argentina)
-
5-Sep-2015 BEST VET IN SHOW**BEST IN GROUP**BEST AUST BRED IN SHOW**BEST EXHIBIT IN SHOW **
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs Janice Campbell (Vic)
-
29-Aug-2015 ** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
ASKDSC 367 [CH] (Judge was Mr. William Mooney (Vic)
-
29-Aug-2015 Best of Breed ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP ** RUNNER UP IN GROUP **
ASKDSC 368 [CH] (Judge was Mrs. Marion Watson (WA)
-
29-Aug-2015 ** BEST EXHIBIT IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 366 [CH] (Judge was Mrs. Rhonda Ralphs (NSW)
-
2-Aug-2015 Best of Breed ** AUST BRED IN GROUP ** BEST VETERAN IN SHOW ** BEST IN GROUP **
Canine Expo 4 [CH] (Judge was Ms. Jean McErlane (NZL)
-
2-Aug-2015 Best of Breed ** BEST VETERAN IN GROUP ** RUNNER UP IN GROUP **
Canine Expo 3 [CH] (Judge was Mrs. Eva Ekstram (NZL)
-
1-Aug-2015 BOB & ** BEST VETERAN IN GROUP **
Canine Expo 1 [CH] (Judge was Mr. Simon Sim (Philippines))
-
1-Aug-2015 Best of Breed & ** BEST VETERAN IN SHOW **
Canine Expo 2 [CH] (Judge was Mr. Kenneth Chuah (Malaysia)
-
26-Jul-2015 Best of Breed ** VETERAN IN SHOW ** BEST AUST BRED IN SPEC SHOW **
PGC Spec Show [CH] (Judge was Miss S. Strang (NSW)
-
23-Jul-2015 BOB & ** BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
Royal Darwin Show [CH] (Judge was Miss B. Warman (NZL)
-
18-Jul-2015 **AUSTRALIAN BRED IN GROUP**BEST VET IN SHOW**RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP *
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs. R. Hartmire (Qld)
-
18-Jul-2015 ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs. T. McDonald (Qld)
-
5-Jul-2015 ** Best of Breed ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP **
ASKDSC [CH] (Judge was Ms. S. Foster (SA)
-
6-Jun-2015 AUSTRALIAN BRED IN GROUP**BEST VET IN SHOW**RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP **
DABKC [CH] (Judge was Mr G Cruse (NSW)
-
23-May-2015 ** BEST IN GROUP ** AUST BRED IN SHOW ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW **
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. H. Weil (Qld)
-
23-May-2015 **BEST VET IN SHOW** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. A. (David) Weil (Qld)
-
9-May-2015 **BEST VET IN SHOW** BEST AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
DABKC #1 [CH] (Judge was Mr John Rowles (NSW)
-
9-May-2015 **BEST VET IN SHOW** RUNNER UP BEST IN GROUP ** BEST AUST BRED IN SHOW**
DABKC #2 [CH] (Judge was Mrs L. Rowles (NSW)
-
3-May-2015 ** BEST IN GROUP ** AUST BRED IN SHOW ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 359 [CH] (Judge was Mrs Glenys Alexander (Vic)
-
3-May-2015 ** RUNNER UP BEST IN GROUP ** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
ASKDSC 360 [CH] (Judge was Mrs Rosemary Kemp (SA)
-
3-May-2015 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP ** RUNNER UP BEST IN GROUP **
ASKDSC 358 [CH] (Judge was Mrs Susan Tringham (Qld)
-
2-May-2015 ** BEST IN GROUP ** AUST BRED IN SHOW ** RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 357 [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)
-
2-May-2015 Res DCC & R/Up Best of Breed
ASKDSC 356 [CH] (Judge was Mr Micheal Camac ( SA)
-
18-Apr-2015 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
SDHC [CH] (Judge was Ms M. Schelbach (Q)
-
4-Apr-2015 Best of Breed & ** VETERAN IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Mr D Mahoney (NSW)
-
14-Mar-2015 Vet in Show * Aust Bred In Show * Best In Group ** RUNNER UP TO BEST IN SHOW **
Canine Expo #1 [CH] (Judge was Mrs Sandra Mashford (VIC)
-
14-Mar-2015 Vet in Show ** Runner Up In Group ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
Canine Expo #2 [CH] (Judge was Mrs Susan Bruno (QLD)
-
7-Feb-2015 BOB & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Ms. D. Cuthbert (SA)
-
29-Nov-2014 **Aust Bred In Show**Best In Group ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Ms S. Foster (SA)
-
8-Nov-2014 BOB, ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW** & ** BEST IN GROUP **
ASKDSC 351 [CH] (Judge was Ms Katrina Santos (NSW)
-
8-Nov-2014 BOB, Australian Bred In Group & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
ASKDSC 352 [CH] (Judge was Mr R. Cleland (SA)
-
8-Nov-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 350 [CH] (Judge was Ms Carol Speed (Qld)
-
1-Nov-2014 **Aust Bred In Show**Best In Group ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
SDHC [CH] (Judge was Mrs P. Johansen (Qld)
-
11-Oct-2014 BOB, Best In Group, Aust Bred In Show & ** RUNNER UP TO BEST IN SHOW **
DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. R. Harbin (NSW)
-
11-Oct-2014 BOB, ** BEST IN GROUP ** & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW**
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. D. Harbin (NSW)
-
20-Sep-2014 Veteran In Show**Aust Bred In Show**Best In Group ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Mrs June Ashton (SA)
-
6-Sep-2014 ** BEST IN GROUP ** VETERAN IN SHOW ** AUST BRED IN SHOW **
SDHC #1 [CH] (Judge was Ms Kim Tosi (Qld)
-
6-Sep-2014 ** BEST IN GROUP ** VETERAN IN SHOW ** AUST BRED IN SHOW **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mr S. Tassan (Qld)
-
30-Aug-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
ASKDSC 347th [CH] (Judge was Mrs Lyndall Black (Vic)
-
30-Aug-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
ASKDSC 348th [CH] (Judge was Mrs Justine Blythe (Tas)
-
30-Aug-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 349th [CH] (Judge was Ms Nikki Lane (NSW)
-
2-Aug-2014 BOB & ** RUNNER UP IN GROUP **
K9 Expo #1 [CH] (Judge was Mr Gopi Krishnan (Malaysia))
-
26-Jul-2014 Best of Breed
Royal Darwin Show [CH] (Judge was Mr. I. Rasmussen (Q)
-
19-Jul-2014 BOB, Open In Group & ** RUNNER UP IN GROUP **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mr A. Brown (Qld)
-
12-Jul-2014 Best of Breed & ** BEST IN GROUP **
TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs J. Bray (NSW)
-
6-Jul-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **
ASKDSC 345th [CH] (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)
-
6-Jul-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **
ASKDSC 346th [CH] (Judge was Mrs Margaret Webber (Q)
-
5-Jul-2014 BOB, Open In Group & **BEST IN GROUP**
ASKDSC 344th [CH] (Judge was Mr Christopher Moore (VIC)
-
14-Jun-2014 BOB, Best In Group, Australian Bred In Show & ** RUNNER UP TO BEST IN SHOW **
DogsNT 2 [CH] (Judge was Mrs Susan Hewinson (Qld)
-
14-Jun-2014 BOB, Best In Group, Australian Bred In Group & ** RUNNER UP TO BEST IN SHOW **
DogsNT 1 [CH] (Judge was Mrs R. Lane (Qld)
-
7-Jun-2014 BOB, Open In Group & **BEST IN GROUP**
DABKC [CH] (Judge was Mrs R. Kemp (SA)
-
24-May-2014 BOB, Australian Bred In Group & **BEST IN GROUP**
DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. R. Redhead (SA)
-
24-May-2014 BOB, Aust Bred In Group, RUNNER UP IN GROUP & **AUSTRALIAN BRED IN SHOW**
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Redhead (SA)
-
4-May-2014 Best of Breed & ** Open In Group **
ASKDSC 339 [CH] (Judge was Mr S. Schwerdt (SA)
-
4-May-2014 Best of Breed & ** Open In Group **
ASKDSC 340 [CH] (Judge was Mr John Burgess (Qld)
-
4-May-2014 RUBOB & ** Open In Group **
ASKDSC 341 [CH] (Judge was Ms Caroline Stuart (NSW)
-
3-May-2014 BOB, Best In Group, Open In Show & ** RUNNER UP TO BEST IN SHOW **
ASKDSC 337 [CH] (Judge was Mrs Rena Henderson (Qld)
-
3-May-2014 BOB, Open In Group & ** BEST OPEN EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 338 [CH] (Judge was Mr Kenneth Iggledon )Qld)
-
19-Apr-2014 BOB, Best In Group, Australian Bred In Show & ** RUNNER UP TO BEST IN SHOW **
SDHC [CH] (Judge was Dr. F. McEvoy (SA)
-
5-Apr-2014 BOB & **RUNNER UP IN GROUP**
DLKC [CH] (Judge was Ms Kaye Mcghie (Qld)
-
21-Mar-2014 Qualifying Score, 2nd Place - R/Obedience ** RA TITLE **
FPPDTC R/Obedience Trial #1 [OB] (Judge was Mrs G. Page (NT)
-
21-Mar-2014 Qualifying Score & 3rd Place - R/Obedience
FPPDTC R/Obedience Trial #2 [OB] (Judge was Mrs G. Page (NT)
-
15-Mar-2014 BOB, Best In Group, Australian Bred In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
DogsNT [CH] (Judge was Ms. Julie Ireland (Q))
-
1-Mar-2014 Best of Breed & ** RUNNER UP IN GROUP **
ASKDSC 334th [CH] (Judge was Ms Jacqui Weekes (Vic)
-
1-Mar-2014 Best of Breed & ** RUNNER UP IN GROUP **
ASKDSC 335th [CH] (Judge was Ms Yvonne Meintjes (NSW)
-
1-Mar-2014 Best of Breed & ** RUNNER UP IN GROUP **
ASKDSC 336th [CH] (Judge was Ms Edwina Thomas (NSW)
-
8-Feb-2014 BOB & ** RUNNER UP IN GROUP **
DABKC [CH] (Judge was Ms Susan Packer (SA)
-
7-Dec-2013 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
SDHC [CH] (Judge was Mrs. S. Tringham (Qld))
-
9-Nov-2013 BOB, BEST IN GROUP & ** OPEN IN SHOW**
ASKDSC 331st [CH] (Judge was Mrs Bente Marker (Qld)
-
9-Nov-2013 BOB, Best In Group, Open In Group & ** RUNNER UP BEST IN SHOW **
ASKDSC 333rd [CH] (Judge was Mr K. McMillan (NSW)
-
12-Oct-2013 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
DLKC [CH] (Judge was Ms. D. Norman (Qld)
-
21-Sep-2013 BOB, Open In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
DABKC Grp 3 Spec Ch Show [CH] (Judge was Mr. J. S. Beckett (NT)
-
7-Sep-2013 BOB, Australian Bred In Group & **BEST IN GROUP**
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs (Qld)
-
7-Sep-2013 BOB, Australian Bred In Group & **BEST IN GROUP**
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs D Jovanovich (Qld)
-
31-Aug-2013 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 329th [CH] (Judge was Mrs Julie Ireland (Qld)
-
31-Aug-2013 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience
ASKDSC [OB] (Judge was Ms Dawn Howard (Vic)
-
31-Aug-2013 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
ASKDSC 328th [CH] (Judge was Mrs Susan Hewinson (Qld)
-
24-Aug-2013 Qualifying Score & 2nd Place - ** RN TITLE **
DODC [OB] (Judge was Mr Graeme Field (NSW)
-
4-Aug-2013 Best of Breed & Runner Up In Group
DogsNT 3 [CH] (Judge was Ms. S. Monk (WA)
-
3-Aug-2013 DCC & Runner up Best Of Breed
DogsNT 2 [CH] (Judge was Mr. Eric Soti (SA)
-
26-Jul-2013 Best of Breed
Darwin Royal Show [CH] (Judge was Mrs Marie Merchant (SA)
-
20-Jul-2013 BOB, Australian Bred In Group & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mr. P. Martin (SA)
-
20-Jul-2013 BOB, Runner Up In Group & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
SDHC #1 [CH] (Judge was Ms. K. King (SA)
-
13-Jul-2013 BOB, Best In Group, Australian Bred In Show & ** BEST IN SHOW **
TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs Linda Stevens (ACT)
-
12-Jul-2013 BOB, Best In Group, Australian Bred In Show & ** BEST IN SHOW **
TCDSS #1 [CH] (Judge was Mrs June Weston (ACT)
-
7-Jul-2013 Best of Breed & ** Australian Bred In Group **
ASKDSC 326th [CH] (Judge was Mr Ken Hammond (NSW)
-
6-Jul-2013 Best of Breed & ** Australian Bred In Group **
ASKDSC 325th [CH] (Judge was Mrs Pat Hall (NSW)
-
5-Jul-2013 BOB & **Australian Bred In Group**
CASS [CH] (Judge was Mr Brett Thompson (NSW)
-
25-May-2013 BOB, BEST IN GROUP & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW**
DLKC #2 [CH] (Judge was Ms. S. Bendixon (Qld)
-
6-May-2013 T1 - Qualifying Score/Pass
ASKDSC 3rd Tracking Trial [TR] (Judge was Ms Sheila Smith (SA)
-
4-May-2013 [RN] Qualifying Score, 94/100 & 4th place.
ASKDSC 3rd R/Obedience Trial [OB] (Judge was Mr W. Patterson (Qld)
-
4-May-2013 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST IN SHOW **
ASKDSC 319th [CH] (Judge was Mr Robert Lucas (NSW)
-
20-Apr-2013 BOB, Australian Bred In Group & **BEST IN GROUP**
SDHC [CH] (Judge was Mrs J Butterfield (SA)
-
12-Apr-2013 R/Obedience (RN) - 'Pass'/Qualifying Score
FPPDTC [OB] (Judge was Ms. G. Page (NT)
-
6-Apr-2013 BOB, BEST IN GROUP & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW**
DLKC [CH] (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)
-
9-Mar-2013 BOB, Australian Bred In Group & **BEST IN GROUP**
DABKC [CH] (Judge was Mrs. J. Campbell (Vic)
-
9-Feb-2013 BOB, BEST IN GROUP & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW**
DogsNT [CH] (Judge was Dr. M. Woods (Canada)
-
26-Jan-2013 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
DLKC [CH] (Judge was Mr. P. Bennett (SA)
-
1-Dec-2012 Best of Breed & ** Australian Bred In Group **
SDHC [CH] (Judge was Mr W. Godfrey (SA)
-
10-Nov-2012 Best of Breed, ABIG & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
ASKDSC 312th [CH] (Judge was Mrs N. Zimmerle (Qld)
-
10-Nov-2012 Best of Breed, Australian Bred in Group & ** BEST IN GROUP **
ASKDSC 313th [CH] (Judge was Mr. D. Tidswell (SA)
-
10-Nov-2012 Best of Breed, ABIG, RUNNER UP IN GROUP & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
ASKDSC 314th [CH] (Judge was Mrs. D. Jovanovic (Qld)
-
3-Nov-2012 BOB, Best In Group & Australian Bred In Group & ** RUNNER UP IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Mr D. McGreevy (Qld)
-
6-Oct-2012 Best of Breed & AUSTRALIAN BRED IN GROUP
DLKC [CH] (Judge was Mrs J. Horton (Vic)
-
22-Sep-2012 BOB, Australian Bred In Group & ** RUNNER UP IN GROUP **
DABKC [CH] (Judge was Mrs H. Beasley (NSW)
-
16-Sep-2012 Best of Breed, Australian Bred in Group & ** BEST IN GROUP **
ASKDSC 311th [CH] (Judge was Ms. D. Duffin (Vic)
-
15-Sep-2012 BOB, Best In Group, Australian Bred In Show & ** BEST IN SHOW **
ASKDSC 310th [CH] (Judge was Mr. R. Redhead (SA)
-
8-Sep-2012 BOB, ABIG & RUNNER UP IN GROUP
SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs S. McMahon (NSW)
-
8-Sep-2012 BOB, Australian Bred In Group & BEST IN GROUP
SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs P. Hall (NSW)
-
5-Aug-2012 BOB, Best In Group & ** RUNNER UP IN SHOW **
DogsNT #2 [CH] (Judge was Mr. L. Butler (NSW)
-
5-Aug-2012 BOB, Australian Bred In Show & ** BEST IN SHOW **
DogsNT #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Butler (NSW)
-
4-Aug-2012 BOB, ABIG & RUNNER UP IN GROUP
DogsNT #2 [CH] (Judge was Mrs D. Besoff (NSW)
-
4-Aug-2012 BOB, ABIG & RUNNER UP IN GROUP
DogsNT #1 [CH] (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)
-
29-Jul-2012 BOB, Best Trial Dog (Prop Class), Australian Bred In Show & ** BEST IN SHOW **
PGC Spec Show [CH] (Judge was Mr Michael Looby (Vic)
-
27-Jul-2012 BOB, ABIG, Best In Group & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
Royal Darwin Show [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)
-
22-Jul-2012 BOB, Australian Bred In Group & BEST IN GROUP
SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs. S. Grey (Tas)
-
22-Jul-2012 BOB, Australian Bred In Group & BEST IN GROUP
SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs. S. Shrigley (Tas)
-
21-Jul-2012 BOB, Australian Bred In Group & BEST IN GROUP
SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs. L. Chalmers (NZ)
-
21-Jul-2012 Best of Breed & Australian Bred In Group
SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs. L. Harwood (Vic)
-
14-Jul-2012 BOB, Best In Group & Australian Bred In Show & ** RUNNER UP IN SHOW **
TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs Helen Furber (NSW)
-
13-Jul-2012 BOB, Best In Group & Australian Bred In Show & ** RUNNER UP IN SHOW **
TCDSS #1 [CH] (Judge was Mrs Helen Weil (Qld)
-
8-Jul-2012 Best of Breed & Australian Bred In Group
ASKDSC 307th [CH] (Judge was Mr Edward Pickering (NSW)
-
6-Jul-2012 Best of Breed, Australian Bred in Group & ** SUPREME CHAMPION TITLE **
CASS 53rd Show [CH] (Judge was Mrs Fay Harris (Tas)
-
16-Jun-2012 BOB, ABIG & RUNNER UP IN GROUP
SDHC [CH] (Judge was Mr G. Blyth (Tas)
-
26-May-2012 BOB, Best In Group & AUSTRALIAN BRED IN SHOW
DLKC #2 [CH] (Judge was Mrs Justine Blyth (Tas)
-
26-May-2012 BOB, Runner Up In Group & AUSTRALIAN BRED IN SHOW
DLKC #1 [CH] (Judge was Ms T. Sloan (Tas)
-
12-May-2012 BOB, ABIG, Best In Group & AUSTRALIAN BRED IN SHOW
DABKC [CH] (Judge was Mr Max Winch (Qld)
-
7-May-2012 BOB, ABIG, Runner up Best In Group & AUSTRALIAN BRED IN SHOW
ASKC 303rd Ch Show [CH] (Judge was Mrs Dianne Besoff (NSW)
-
6-May-2012 BOB, ABIG, Runner Up In Group & AUSTRALIAN BRED IN SHOW
ASKC 301st Ch Show [CH] (Judge was Ms Glenda Goller (Qld)
-
5-May-2012 3rd place Grand Champion Sweepstakes & Best of Breed
ASKC 299th Ch Show [CH] (Judge was Mr John Clark (NZ)
-
21-Apr-2012 BOB, Best In Group & AUSTRALIAN BRED IN SHOW
SDHC [CH] (Judge was Mr Hugh Gent OAM (NSW)