-
5-Sep-2015 ** BEST OF BREED **
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs Janice Campbell (Vic)
-
5-Sep-2015 ** BEST OF BREED **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs P. Nemirovsky (Argentina)
-
29-Aug-2015 ** BEST OF BREED ** BEST OPEN EXHIBIT IN GROUP **
ASKDSC 366 [CH] (Judge was Mrs. Rhonda Ralphs (NSW)
-
29-Aug-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 367 [CH] (Judge was Mr. William Mooney (Vic)
-
29-Aug-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 368 [CH] (Judge was Mrs. Marion Watson (WA)
-
18-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs. R. Hartmire (Qld))
-
18-Jul-2015 ** BEST OF BREED ** BEST OPEN EXHIBIT IN GROUP **
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs. T. McDonald (Qld)
-
5-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC [CH] (Judge was Miss. B. Watt (Vic)
-
5-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC [CH] (Judge was Ms. S. Foster (SA)
-
4-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC [CH] (Judge was Rev. C. Seymour (NSW)
-
4-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC [CH] (Judge was Mr. P. Tjerkstra (Qld)
-
3-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
CASS [CH] (Judge was Miss. E. Brown (Qld)
-
3-Jul-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC [CH] (Judge was Mrs V. Hutton (NSW)
-
6-Jun-2015 ** BEST OF BREED **
DABKC [CH] (Judge was Mr G Cruse (NSW)
-
23-May-2015 ** BEST OF BREED **
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. H. Weil (Qld)
-
23-May-2015 ** BEST OF BREED **
DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. A. (David) Weil (Qld))
-
9-May-2015 ** BEST OF BREED **
DABKC #1 [CH] (Judge was Mr John Rowles (NSW)
-
9-May-2015 ** BEST OF BREED **
DABKC #2 [CH] (Judge was Mrs L. Rowles (NSW)
-
3-May-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 358 [CH] (Judge was Mrs Susan Tringham (Qld)
-
3-May-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 359 [CH] (Judge was Mrs Glenys Alexander (Vic)
-
3-May-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 360 [CH] (Judge was Mrs Rosemary Kemp (SA)
-
2-May-2015 ** BEST OF BREED ** GRAND CHAMPION TITLE **
ASKDSC 356 [CH] (Judge was Mr Micheal Camac ( SA)
-
2-May-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 357 [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)
-
18-Apr-2015 ** BEST OF BREED **
SDHC [CH] (Judge was Ms M. Schelbach (Q)
-
4-Apr-2015 ** BEST OF BREED **
DABKC [CH] (Judge was Mr D Mahoney (NSW)
-
14-Mar-2015 ** BEST OF BREED **
Canine Expo #1 [CH] (Judge was Mrs Sandra Mashford (VIC)
-
14-Mar-2015 ** BEST OF BREED **
Canine Expo #2 [CH] (Judge was Mrs Susan Bruno (QLD)
-
7-Mar-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 353 [CH] (Judge was Mrs Janice E Campbell (VIC)
-
7-Mar-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 354 [CH] (Judge was Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)
-
7-Mar-2015 ** BEST OF BREED **
ASKDSC 355 [CH] (Judge was Ms Frances Darling (QLD)
-
29-Nov-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **
DABKC [CH] (Judge was Ms S. Foster (SA)
-
8-Nov-2014 Best of Breed
ASKDSC 351 [CH] (Judge was Mr R. Cleland (SA)
-
8-Nov-2014 Best of Breed
ASKDSC 351 [CH] (Judge was Ms Katrina Santos (NSW)
-
8-Nov-2014 BOB, Open In Group & **BEST IN GROUP**
ASKDSC 350 [CH] (Judge was Ms Carol Speed (Qld)
-
1-Nov-2014 Best of Breed, Open In Group & ** OPEN IN SHOW **
SDHC [CH] (Judge was Mrs P. Johansen (Qld)
-
11-Oct-2014 BOB & ** OPEN IN GROUP **
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. D. Harbin (NSW)
-
11-Oct-2014 Best of Breed
DLKC #1 [CH] (Judge was Mr. R. Harbin (NSW)
-
20-Sep-2014 Best of Breed, Open In Group & ** OPEN IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Mrs June Ashton (SA)
-
6-Sep-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **
SDHC #1 [CH] (Judge was Ms Kim Tosi (Qld)
-
6-Sep-2014 Best of Breed
SDHC #2 [CH] (Judge was Mr S. Tassan (Qld)
-
30-Aug-2014 Best of Breed
ASKDSC 347th [CH] (Judge was Mrs Lyndall Black (Vic)
-
30-Aug-2014 Best of Breed
ASKDSC 348th [CH] (Judge was Mrs Justine Blythe (Tas)
-
30-Aug-2014 Best of Breed
ASKDSC 349th [CH] (Judge was Ms Nikki Lane (NSW)
-
3-Aug-2014 Best of Breed
K9 Expo #3 [CH] (Judge was Mr D. Bowey (Vic)
-
3-Aug-2014 Best of Breed
K9 Expo #4 [CH] (Judge was Mr F. Leung (Hong Kong)
-
2-Aug-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
K9 Expo #1 [CH] (Judge was Mr Gopi Krishnan (Malaysia))
-
2-Aug-2014 Best of Breed
K9 Expo #2 [CH] (Judge was Mr W. Douglas (Vic)
-
27-Jul-2014 Best of Breed
PGC Spec Show [CH] (Judge was Mr. Fred Hession (NSW)
-
26-Jul-2014 Best of Breed
Royal Darwin Show [CH] (Judge was Mr. I. Rasmussen (Q)
-
19-Jul-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Speed (Qld)
-
19-Jul-2014 Best of Breed
SDHC #2 [CH] (Judge was Mr A. Brown (Qld)
-
12-Jul-2014 Best of Breed
TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs J. Bray (NSW)
-
11-Jul-2014 Best of Breed
TCDSS #1 [CH] (Judge was Mr. M. Arthur (NSW)
-
6-Jul-2014 Best of Breed
ASKDSC 345th [CH] (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)
-
6-Jul-2014 Best of Breed
ASKDSC 346th [CH] (Judge was Mrs Margaret Webber (Q)
-
5-Jul-2014 Best of Breed
ASKDSC 343rd [CH] (Judge was Mr John Lewington (SA))
-
5-Jul-2014 Best of Breed
ASKDSC 344th [CH] (Judge was Mr Christopher Moore (VIC)
-
4-Jul-2014 Best of Breed
CASS [CH] (Judge was Mr Robert Beattie (WA)
-
4-Jul-2014 Best of Breed
ASKDSC 342nd [CH] (Judge was Mr Andrew Beattie (WA)
-
14-Jun-2014 Best of Breed
DogsNT 1 [CH] (Judge was Mrs R. Lane (Qld)
-
14-Jun-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **
DogsNT 2 [CH] (Judge was Mrs Susan Hewinson (Qld)
-
7-Jun-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
DABKC [CH] (Judge was Mrs R. Kemp (SA)
-
24-May-2014 BOB, Open In Group & **BEST IN GROUP**
DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Redhead (SA)
-
24-May-2014 Best of Breed
DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. R. Redhead (SA)
-
10-May-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
DABKC [CH] (Judge was Mr. G. Vernon (NSW)
-
4-May-2014 Best of Breed
ASKDSC 339 [CH] (Judge was Mr S. Schwerdt (SA)
-
4-May-2014 Best of Breed
ASKDSC 340 [CH] (Judge was Mr John Burgess (Qld)
-
4-May-2014 Best of Breed
ASKDSC 341 [CH] (Judge was Ms Caroline Stuart (NSW)
-
3-May-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 337 [CH] (Judge was Mrs Rena Henderson (Qld)
-
3-May-2014 Best of Breed
ASKDSC 338 [CH] (Judge was Mr Kenneth Iggledon )Qld)
-
19-Apr-2014 Best of Breed
SDHC [CH] (Judge was Dr. F. McEvoy (SA)
-
5-Apr-2014 BCC & Runner up of Breed
DLKC [CH] (Judge was Ms Kaye Mcghie (Qld)
-
15-Mar-2014 BCC & Runner up of Breed
DogsNT [CH] (Judge was Ms. Julie Ireland (Q)
-
1-Mar-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 334th [CH] (Judge was Ms Jacqui Weekes (Vic)
-
1-Mar-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
ASKDSC 335th [CH] (Judge was Ms Yvonne Meintjes (NSW)
-
1-Mar-2014 Best of Breed
ASKDSC 336th [CH] (Judge was Ms Edwina Thomas (NSW)
-
8-Feb-2014 Best of Breed
DABKC [CH] (Judge was Ms Susan Packer (SA)
-
9-Nov-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 331st [CH] (Judge was Mrs Bente Marker (Qld)
-
9-Nov-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 332nd [CH] (Judge was Mrs D. Patterson (SA)
-
9-Nov-2013 Best of Breed
ASKDSC 333rd [CH] (Judge was Mr K. McMillan (NSW)
-
12-Oct-2013 BCC & Runner up of Breed
DLKC [CH] (Judge was Ms. D. Norman (Qld)
-
21-Sep-2013 BCC, Runner up of Breed & Intermediate Of Breed
DABKC Grp 3 Spec Ch Show [CH] (Judge was Mr. J. S. Beckett (NT)
-
7-Sep-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**
SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs (Qld)
-
7-Sep-2013 BCC & Runner up of Breed
SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs D Jovanovich (Qld)
-
4-Aug-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**
DogsNT 3 [CH] (Judge was Ms. S. Monk (WA)
-
4-Aug-2013 BCC & Runner up of Breed
DogsNT 4 [CH] (Judge was Mr. M. Bungey (WA)
-
3-Aug-2013 BCC & Runner up of Breed
DogsNT 1 [CH] (Judge was Mr. W. Schnitzer (SA)
-
3-Aug-2013 BCC & Runner up of Breed
DogsNT 2 [CH] (Judge was Mr. Eric Soti (SA)
-
28-Jul-2013 BCC, Runner up of Breed & Best Brace (Prop Class)
PGC Spec Show [CH] (Judge was Mrs A O'Keefe (NSW)
-
26-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
Darwin Royal Show [CH] (Judge was Mrs Marie Merchant (SA)
-
20-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
SDHC #1 [CH] (Judge was Ms. K. King (SA)
-
20-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
SDHC #2 [CH] (Judge was Mr. P. Martin (SA)
-
13-Jul-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP
TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs Linda Stevens (ACT)
-
12-Jul-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP
TCDSS #1 [CH] (Judge was Mrs June Weston (ACT)
-
7-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 326th [CH] (Judge was Mr Ken Hammond (NSW)
-
7-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 327th [CH] (Judge was Mrs N Hammond-Robertson (NSW)
-
6-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 325th [CH] (Judge was Mrs Pat Hall (NSW)
-
6-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 324th [CH] (Judge was Mrs Sandra McMahon (NSW)
-
5-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
CASS [CH] (Judge was Mr Brett Thompson (NSW)
-
5-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 323rd [CH] (Judge was Mr Ben Luxton (SA)
-
8-Jun-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & ** INTERMEDIATE IN SHOW **
SDHC [CH] (Judge was Mr S. Schwerdt (SA)
-
25-May-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**
DLKC #1 [CH] (Judge was Mr. J. Burgess (Qld)
-
25-May-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**
DLKC #2 [CH] (Judge was Ms. S. Bendixon (Qld)
-
6-May-2013 T1 - Qualifying Score/Pass
ASKDSC 3rd Tracking Trial [TR] (Judge was Ms Sheila Smith (SA)
-
5-May-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 320th [CH] (Judge was Mrs Judy Horton (Vic)
-
5-May-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 321st [CH] (Judge was Mrs C. Pearen (Qld)
-
5-May-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 322nd [CH] (Judge was Mrs Lynn Harwood (Vic)
-
4-May-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 318th [CH] (Judge was Dr M. Byrne (WA)
-
4-May-2013 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 319th [CH] (Judge was Mr Robert Lucas (NSW)
-
20-Apr-2013 BCC & Runner up of Breed
SDHC [CH] (Judge was Mrs J Butterfield (SA)
-
6-Apr-2013 BCC & Best of Breed
DLKC [CH] (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)
-
9-Mar-2013 BOB, Runner Up In Group & ** INTERMEDIATE IN SHOW **
DABKC [CH] (Judge was Mrs. J. Campbell (Vic)
-
2-Mar-2013 Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**
ASKDSC 315th [CH] (Judge was Ms Esther Joseph (Vic)
-
2-Mar-2013 Best of Breed
ASKDSC 316th [CH] (Judge was Mr Geoff Love (SA)
-
2-Mar-2013 Best of Breed
ASKDSC 317th [CH] (Judge was Mrs Linda Buckley (ACT)
-
9-Feb-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**
DogsNT [CH] (Judge was Dr. M. Woods (Canada)
-
26-Jan-2013 BOB, Intermediate In Group & **BEST IN GROUP**
DLKC [CH] (Judge was Mr. P. Bennett (SA)
-
1-Dec-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP
SDHC [CH] (Judge was Mr W. Godfrey (SA)
-
10-Nov-2012 BCC, Runner up of Breed & ** INTERMEDIATE IN GROUP **
ASKDSC 312th [CH] (Judge was Mrs N. Zimmerle (Qld)
-
10-Nov-2012 BCC, Runner up of Breed & ** INTERMEDIATE IN GROUP **
ASKDSC 312th [CH] (Judge was Mr. D. Tidswell (SA)
-
10-Nov-2012 BCC, Runner up of Breed & ** INTERMEDIATE IN GROUP **
ASKDSC 314th [CH] (Judge was Mrs. D. Jovanovic (Qld)
-
3-Nov-2012 Best of Breed, Intermediate in Group & ** RUNNER UP IN GROUP **
DABKC [CH] (Judge was Mr D. McGreevy (Qld)
-
6-Oct-2012 BCC & Runner up of Breed
DLKC [CH] (Judge was Mrs J. Horton (Vic)
-
8-Sep-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP
SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs P. Hall (NSW)
-
8-Sep-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP
SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs S. McMahon (NSW)
-
5-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed
DogsNT #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Butler (NSW)
-
5-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed
DogsNT #2 [CH] (Judge was Mr. L. Butler (NSW)
-
4-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed
DogsNT #1 [CH] (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)
-
4-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed
DogsNT #2 [CH] (Judge was Mrs D. Besoff (NSW)
-
29-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
PGC Spec Show [CH] (Judge was Mr Michael Looby (Vic)
-
27-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
Royal Darwin Show [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)
-
22-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs. S. Grey (Tas)
-
22-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs. S. Shrigley (Tas)
-
21-Jul-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP
SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs. L. Chalmers (NZ)
-
21-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs. L. Harwood (Vic)
-
14-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs Helen Furber (NSW)
-
13-Jul-2012 BOB & Intermediate In Group
TCDSS #1 [CH] (Judge was Mrs Helen Weil (Qld)
-
8-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 308th [CH] (Judge was Ms Christine Davis (NSW)
-
8-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 307th [CH] (Judge was Mr Edward Pickering (NSW)
-
7-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 306th [CH] (Judge was Mrs Val Carter (SA)
-
7-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 305th [CH] (Judge was Ms Tabatha Buckley (ACT)
-
6-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed
ASKDSC 304th [CH] (Judge was Prof Brian Corbett (Vic)
-
6-Jul-2012 Best of Breed
CASS 53rd Show [CH] (Judge was Mrs Fay Harris (Tas)
-
16-Jun-2012 BOB, Junior In Group & BEST IN GROUP
SDHC [CH] (Judge was Mr G. Blyth (Tas)
-
26-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP
DLKC #2 [CH] (Judge was Mrs Justine Blyth (Tas)
-
26-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP
DLKC #1 [CH] (Judge was Ms T. Sloan (Tas)
-
13-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP
DABKC [CH] (Judge was Mr Max Winch (Qld)
-
7-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP
ASKC 303rd Ch Show [CH] (Judge was Mrs Dianne Besoff (NSW)
-
6-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP
ASKC 302nd Ch Show [CH] (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)
-
6-May-2012 Best of Breed & JUNIOR IN GROUP
ASKC 301st Ch Show [CH] (Judge was Ms Glenda Goller (Qld)
-
5-May-2012 BCC & Runner Up Best Of Breed & Junior In Group
ASKC 300th Ch Show [CH] (Judge was Mrs Denise Clark (NZ)
-
5-May-2012 BCC & Runner Up Best Of Breed
ASKC 299th Ch Show [CH] (Judge was Mr John Clark (NZ)
-
21-Apr-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP
SDHC [CH] (Judge was Mr Hugh Gent OAM (NSW)