-
1-Mar-2014 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed & Australian Bred in Group
Gundog & Heavy Breeds Club of Queensland [CH] (Judge was Ms. C. Gunn)
-
15-Feb-2014 Reserve Challenge
Clifton Show Society [CH] (Judge was Mrs. R. Henderson)
-
9-Feb-2014 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed & State Bred in Group
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. C. Speed)
-
8-Feb-2014 Reserve Challenge, Runner up Best of Breed & State Bred in Group
Allora Show Society [CH] (Judge was Mr. D. Staines)
-
21-Dec-2013 Best of Breed
Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Mrs. C. Khoury (NSW))
-
7-Dec-2013 Reserve Challenge & Runner up Best of Breed
Combined CCC Clubs of Queensland [CH] (Judge was Mrs. L. Ryan (NSW))
-
6-Dec-2013 Best of Breed/ Australian Bred in Group
Combined CCC Clubs of Queensland [CH] (Judge was Miss. C. Stuart (NSW))
-
29-Nov-2013 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr. C. Moore (VIC))
-
24-Nov-2013 Reserve Challenge
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Ms. T. Ahlman-Stockmari)
-
23-Nov-2013 Best of Breed/ Intermediate in Group
Caboolture Kennel Club [OP] (Judge was Miss B. Lancey)
-
23-Nov-2013 Reserve Challenge
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Miss. A. Lummevaara (NSW))
-
22-Nov-2013 Best of Breed
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. B. Capstick (USA))
-
5-Nov-2013 Best of Breed, Intermediate in Group
Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. D. Lane)
-
13-Oct-2013 Best of Breed/Shortlisted for Group
Waterloo Bay Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. M. Eather (NSW))
-
12-Oct-2013 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed
Waterloo Bay Kennel Club [CH] (Judge was Mr. J. Palmer (NSW))
-
6-Oct-2013 Reserve Challenge & Runner up Best of Breed
All Dog Sports Spectacular [CH] (Judge was Mr. M. Johnston (NSW))
-
22-Sep-2013 Best in Group/State Bred in Show
Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mr. P. Martin (SA))
-
21-Sep-2013 Best of Breed/Runner up Best in Group/State Bred in Group
Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mr. I. Rasmussen)
-
13-Sep-2013 Best of Breed, Final 3 for Best in Group- State Bred in SHOW
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. C. Camac (Vic))
-
8-Sep-2013 Best in Group
Pine Rivers Kennel Club [OP] (Judge was Mrs. K. Haddon)
-
8-Sep-2013 Best of Breed
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. A. Hearn (VIC))
-
8-Sep-2013 Reserve Challenge, Runner up Best of Breed
Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mr. K. McGinn)
-
7-Sep-2013 BEST IN GROUP
Beaudesert Show Society [CH] (Judge was Mrs. G. Stephenson)
-
9-Aug-2013 Bitch Challenge
Royal Queensland Show [CH] (Judge was Mr. H. Lehkonen (Finland))
-
4-Aug-2013 Best of Breed/Intermediate in Group
Northern Classic Kennel Club [OP] (Judge was Miss. B. Lancey)
-
4-Aug-2013 Reserve Challenge & Runner up Best of Breed
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. K. Hutchings (SA))
-
3-Aug-2013 Best of Breed
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr. K. Hodge (NSW))
-
21-Jul-2013 Best of Breed/Runner up Best in Group/Intermediate in Group
Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Mr. A. McLeay (SA))
-
14-Jul-2013 Reserve Challenge
Hound Club of Queensland [CH] (Judge was Ms. L. King (VIC))
-
14-Jun-2013 Reserve Challenge
Kalbar Show Society [CH] (Judge was Mrs V. Knopke)
-
10-Jun-2013 Reserve Challenge
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. G. Gulbransen (NZ))
-
9-Jun-2013 Best of Breed
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. R. Williams (NZ))
-
8-Jun-2013 Opposite Sex Australian Bred in Show, Best Head in Show
Borzoi Club of Queensland [CH] (Judge was Dr. M. Giles (NSW))
-
8-Jun-2013 Best Bitch, Reserve In Show, Opposite Sex in Show, Australian Bred in Show
Borzoi Club of Queensland [OP] (Judge was Mrs. K. Haddon)
-
1-Jun-2013 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed
Gundog & Heavy Breeds Club of Queensland [CH] (Judge was Mrs. U. Greenwood)
-
26-May-2013 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed & State Bred in Group
Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. S. Tringham)
-
25-May-2013 Reserve Challenge, State Bred in Group
Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Mr. P. Bennett (SA))
-
24-May-2013 Best of Breed/Shortlisted for Best in Group/ Best State Bred in SHOW
Maryborough & Hervey Bay Show Society [CH] (Judge was Mrs. C. Camac/Mrs. S. Tringham)
-
18-May-2013 Reserve Challenge, Runner up Best of Breed
Brookfield Show Society [CH] (Judge was Mrs. P. Batty (Vic))
-
6-May-2013 Intermediate in Group
Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. K. Sneath (VIC- Breed Specialist))
-
28-Apr-2013 Reserve Challenge, Runner up Best of Breed
CCCQ Library & Archives Sub-Committee [CH] (Judge was Mrs. D. Jovanovic)
-
27-Apr-2013 Best of Breed, Runner up Best in Group and Intermediate in Group
Goombungee-Haden H. A & P. Society [CH] (Judge was Mrs J. Mannell)
-
26-Apr-2013 Best of Breed
Marburg & District Show Society [CH] (Judge was Mrs M Schelbach)
-
26-Apr-2013 Best of Breed
Marburg & District Show Society [CH] (Judge was Mrs M Schelbach)
-
12-Apr-2013 Reserve Challenge & Runner up Best of Breed
Royal Agricultural Society of Queensland [CH] (Judge was Mrs. P. Cruz (USA))
-
6-Apr-2013 Best of Breed
Warwick Show & Rodeo Society [CH] (Judge was Mr. L. Stephenson)
-
24-Mar-2013 Reserve Challenge
Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Mr. G. Cox (Ireland))
-
23-Mar-2013 Reserve Challenge, Runner up Best of Breed (24 Entries)
Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Ms. Jenny Dove (UK))
-
10-Feb-2013 Reserve Challenge, State Bred in Group
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. S. Hewinson)
-
9-Feb-2013 State Bred in Group
Allora Show Society [CH] (Judge was Mrs. J. McCann)
-
8-Feb-2013 Best of Breed & State Bred in SHOW
Allora Kennel Club [OP] (Judge was Mrs. M. McLennan/Mrs. P. Johansen)
-
31-Dec-2012 Reserve Challenge
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Miss. S. Wheatley)
-
1-Dec-2012 Reserve in Group/Intermediate in Group
Lockyer Valley Kennel Club [OP] (Judge was Mr. M. Towell)
-
1-Dec-2012 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. L. Watson (VIC))
-
30-Nov-2012 Bitch Challenge
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Miss. B. Watt (VIC))
-
25-Nov-2012 Best of Breed
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr. G. Salud (Phillippines))
-
24-Nov-2012 Reserve in Group/Intermediate in Group
Caboolture Kennel Club [OP] (Judge was Mrs. M. Broughton)
-
24-Nov-2012 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed & Intermediate in Group
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. L. Chalmers (NZ))
-
23-Nov-2012 Bitch Challenge, Intermediate of Breed
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. S. Way (USA))
-
17-Nov-2012 Best of Breed
Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Sir. A. Trollope (NSW))
-
10-Nov-2012 Bitch Challenge (11pts), Runner up Best of Breed
Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Mr. D. Smith (NSW-Breed Specialist))
-
30-Sep-2012 Bitch Challenge, Runner up Best of Breed & Intermediate in Group
Western Suburbs Kennel Club Show #1 [CH] (Judge was Mrs. L. Greer (NZ))
-
16-Sep-2012 Reserve Challenge
Darling Downs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. R. Ralphs (NSW))
-
15-Sep-2012 Best of Breed, State Bred in Group
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mr. M. Derbyshire (NSW))
-
14-Sep-2012 Best in Group/State Bred in Show
Allora Kennel Club [OP] (Judge was Mrs. M. McLennan/ Mrs. M. Schelbach)
-
14-Sep-2012 State Bred in Group
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. E. Gunter (NSW))
-
9-Sep-2012 Reserve Challenge
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Ms. C. Gunn)
-
9-Sep-2012 Best Bitch, Reserve of Breed
Pine Rivers Kennel Club [OP] (Judge was Ms. A. Holman)
-
6-Aug-2012 Best of Breed (16 pts)
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. L. Buckley (ACT))
-
5-Aug-2012 Bitch Challenge, Intermediate of Breed
Pine Rivers A. H. & I. Association [CH] (Judge was Mr. C. Hamilton (VIC))
-
29-Jul-2012 Intermediate of Breed
Ladies Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Mrs. J. Blyth (Tas))
-
29-Jul-2012 Best of Breed
Ladies Kennel Association of Queensland [OP] (Judge was Mr. A. Addicott)
-
28-Jul-2012 Reserve Challenge, Runner up Best of Breed
Ladies Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Mrs. Y. Smith (Tas))
-
16-Jun-2012 Reserve Challenge
Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mrs. R. Henderson)
-
15-Jun-2012 Best of Breed
Kalbar Show Society [CH] (Judge was Mrs. D. Jovanovic)
-
11-Jun-2012 Reserve Challenge & Runner up Best of Breed
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr. B. Anderson (NZ))
-
10-Jun-2012 Reserve Challenge, Intermediate of Breed
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr. D. Tjahjono (Indonesia))
-
9-Jun-2012 2nd Intermediate Bitch Class, Best Tail and Best Gaited
Borzoi Club of Queensland [CH] (Judge was Ms J. Lees (VIC))
-
9-Jun-2012 3rd Intermediate Bitch Class, Best Head and Best Tail
Borzoi Club of Queensland [OP] (Judge was Mrs. R. Seare)
-
26-May-2012 Junior of Breed
Esk P&A Association [CH] (Judge was Mr. G. Kerr)
-
6-May-2012 Best of Breed
Burnett Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L. Horne)
-
5-May-2012 Best Exhibit in Group/Best Junior in Show
South Burnett National Kingaroy [CH] (Judge was Mr D. McGreevy)
-
5-May-2012 Runner up Best in Group/Junior in Show
Burnett Kennel Club [OP] (Judge was Mr A. Addicott)
-
22-Apr-2012 Best Bitch, Reserve of Breed and Junior in Group
Kennel Association of Queensland [OP] (Judge was Mr. B. James)
-
15-Apr-2012 Best of Breed
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. M. Hickie (NSW))