Dublin Kennel Club Inc (SA)
Date of Show : 9-May-2021 (Sunday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mr Arthur Fry (VIC) (Total Entry : 366)
Aust Sup Ch Beljekali Cast in Neon at Delaroche (Mr C/ Mrs J/ Miss J Fynmore & Ms C Russell)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Minor in Show: Papillon
Sailoz Destined For Fame (Kristy Lewis)
Puppy in Show: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust Gr & Neut Gr Ch Sutter So Bedazzled JC (Imp NZ) (K Davis)
Runner Up Neuter in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Gr Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mrs Coral Gray (WA) (Group Entry : 58)
Aust Sup Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
Runner Up in Group & Open in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Uwish Paddington Bear (D & Mrs H Bourne)
Minor in Group: Papillon
Sailoz Destined For Fame (Kristy Lewis)
Puppy in Group: Pug
Aust Ch Sebandee Ruff N Tumble (Ben Luxton)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Caribelle Peppermint Creme (Caribelle Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Gr Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Japatina Wearing My Rolex (Mrs G Smith & Japatina Kennels)
Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB and Dog CC: Am Gr & Aust Sup Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)
Junior of Breed: Caribelle Peppermint Creme (Caribelle Knls)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Staplechi Proud Mary (M Fisher)
Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)
Baby of Breed: Aust Ch Cadiz Circuit Breaker (C Faint)
English Toy Terrier (Black and Tan)
Baby of Breed: Sevindale Hand Me My Crown (A Janonis & J de Reeper)
Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gemnova Fallen Angel (Lynette Walker)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gemnova Master Chief (Lynette Walker)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Gemnova Carbon Copy (Lynette Walker)
Baby of Breed: Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Adawar One Call Away (D Sharman)
Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Bitch CC & Minor of Breed: Sailoz Destined For Fame (Kristy Lewis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Papandi Oh Me Oh My (P A Welk)
Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Ruff N Tumble (Ben Luxton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Uwish Paddington Bear (D & Mrs H Bourne)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tornadobe Drop Bear (D & Mrs H Bourne)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tornadobe Grin N Bear It (AI) (D & Mrs H Bourne)
Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Imayorkie Picture Perfect (Mr G J & Mrs P A Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imayorkie Lotus Elise (G J & P A Harrison)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC) (Group Entry : 44)
Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker / N Gouzos)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Baby in Group: Bull Terrier (Miniature)
Maolmhin Bring The Action (Diane Cuthbert)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Winterbourne Irish Shadow (Mrs Annette Scott)
Aust Bred in Group: Skye Terrier
Aust Ch Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)
American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Manfreds Tabels Have Turned (J Watson)
Baby of Breed: Amstafomine Playing For Keeps (AI) (Deborah Hughes)
Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Regisvista Mayhem Has Arrived (Regisvista Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Regisvista The Taskmaster (Regisvista Kennels)
Bull Terrier (Miniature)
Baby of Breed: Maolmhin Bring The Action (Diane Cuthbert)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker / N Gouzos)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashgar LetMe Dream Your Dream (Selina Collins and Sandra Potts)
Baby of Breed: Sashgar Let's Be Flamin Honest (Ms Selina Collins & Mrs Sandra Potts)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Winterbourne Irish Shadow (Mrs Annette Scott)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Winterbourne Irish Challenger (Mrs Annette Scott)
Skye Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)
Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Elsomwheat Gwynonwen Gogarth (AI) (Di Swann)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mr Arthur Fry (VIC) (Group Entry : 68)
Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Runner Up in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Minor in Group: Pointer
Zensu Incantation (AI) (Miss K Holtkamp/ Mr B & Mrs H Clarke)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Aerofee Ignite The Rumours (Aerofee Kennels)
Intermediate in Group: English Setter
Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aerofee Ignite The Rumours (Aerofee Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aerofee Dylans Princess (Aerofee Kennels)
Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dizzyki GC Whiter Shadeof Pale (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dizzyki GC Aint No Sunshine (Dizzyki Kennels)
Baby of Breed: Dizzyki Platinum Atom (Dizzyki Kennels)
English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
English Springer Spaniel
Puppy of Breed: Anvilhart And The Beat Goes On (Anvilhart kennels)
German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Sevoier Even The Score (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sevoier Extreme Heat (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Sevoier Adore Me (Sevoier Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zuely Miss Teyla (Zuely Kennels)
Irish Setter
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)
Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Duoforza Femme Fatale (Mrs J Quayle & Miss J Elizabeth)
Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Heiderst Kennels)
Minor of Breed: Zensu Incantation (AI) (Miss K Holtkamp/ Mr B & Mrs H Clarke)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Waldwiese Up The Ante (Waldwiese)
Baby of Breed: Aust Ch Waldwiese Xplain Yourself (AI) (Waldwiese Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Lyn King (VIC) (Group Entry : 47)
CIB & Aust Sup Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
Runner Up in Group & Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Shakuru Living The Life (R Lamb)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Boarbadger Springtime (Nick Gouzos)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Mikozi Out Of Aces (D Redman & V Macgill)
Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Empari Dont Delete the Kisses (AI) (C Faint)
Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beauchasseur Jack Be Nimble (Mr M Wickham)
Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Boarbadger Acting Kinda Shady (Nick Gouzos)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boarbadger Springtime (Nick Gouzos)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wattswires I'm A Keeper (Linda Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wattswires The Old Tin Hat (Linda Robinson)
Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: CIB & Aust Sup Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taraikha Sashay Away (Mrs A Heitmann)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mikozi Out Of Aces (D Redman & V Macgill)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Star Of Africa (D Redman)
Baby of Breed: Shakuru Living The Life (R Lamb)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Rev Colin Seymour (NSW) (Group Entry : 50)
Aust Sup Ch Beljekali Cast in Neon at Delaroche (Mr C/ Mrs J/ Miss J Fynmore & Ms C Russell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Briard
Aust Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
Baby in Group: Australian Shepherd
Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Puppy in Group: Briard
Aust Ch Cacharel Rendezvous Noire (Miss E Bennett)
Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Gr Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Gr & Neut Gr Ch Sutter So Bedazzled JC (Imp NZ) (K Davis)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Rimini Divine Design (B K Turner)
Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Southspirit Brilliant Brook (AI) (Miriam Schiller)
Baby of Breed: Aust Ch Southspirit Can't Wait To BeKing (AI) (Miriam Schiller)
Australian Shepherd
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Baby of Breed: Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Sutter So Bedazzled JC (Imp NZ) (K Davis)
Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Edinglen To Me You Are Perfect (Tammy McClelland & Michele Lincoln)
Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Beljekali Cast in Neon at Delaroche (Mr C/ Mrs J/ Miss J Fynmore & Ms C Russell)
Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Icelander (K Hansen)
Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Rendezvous Noire (Miss E Bennett)
Collie (Rough)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Joshwyn Devil In A Blue Dress (Sharyn Ely & Val Wilson)
German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Me And Bobbie McGee (Vivien Drummond)
Norwegian Buhund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Delaroche Freyja Of The Vinar (Caroline Russell & Andrew Catt)
Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Abacel Nite Cruiser (Miss B Musolino)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rimini Divine Design (B K Turner)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr Raphael Broomhall (TAS) (Group Entry : 68)
Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Fridays Partyboy (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Sup & Neut Ch Walamara Lead Designer (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Southrnwolf Wildice Queen (Tori Haynes & Stuart Presland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Maiitsho Big Paws Ta Fill (AI) (Tori Haynes)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maiitsho My Boy Senyah (Tori Haynes)
Res Dog CC & Minor of Breed: Iglignaq Stargate S G One (T Jones & K Todd)
Baby of Breed: Aust Ch Whitewarrior Ice falls Landing (Brett White)
Junior of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Arttu Amaruq (AI) (Don & Moyra Battersby)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Iglignaq Souffle Girl (Tara Jones)
Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Roxbud Remember Who You Are (Jasmine Lawton)
Baby of Breed: Roxbud Watch Me Go (Shownwin Kennels)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Walamara Zero Secrets AI (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Walamara Lead Designer (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook Toblerone (A & L Buitenhuis)
Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Baby of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalaska Fridays Partyboy (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kalaska Gotta Have Faith (Mr J Beard / Mrs D Klaaysen / Mrs K O'Riley)
Siberian Husky
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawaken (J & C Aranyos)
Puppy of Breed: Snowpackjana Glitterintheair (J & C Aranyos)
St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bushsong Ironjade Jett (AI) (Greg Green)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Ms Lesley Fairhall (VIC) (Group Entry : 31)
Aust Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Ibadan Crowned Prince Of Crime (A & J Janonis/ L Edmonds)
Baby in Group: French Bulldog
Matgo S Poster Girl (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Mambilou Bully For You (Mambilou Kennels)
Intermediate in Group: Boston Terrier
Aust Ch Merryjay Bostn Kandy Creation (R Kemp & S Campain)
Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Abstn I Am Invincible (Abstn Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Kandy Creation (R Kemp & S Campain)
Chow Chow
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chowleigh Box Of Chocolates For Touchofchow (Touchofchow Knls)
Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ibadan Crowned Prince Of Crime (A & J Janonis/ L Edmonds)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Instride When Dreams Come True (AI) (Kerryn Harvey)
French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Mambilou Bully For You (Mambilou Kennels)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Matgo S Poster Girl (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
Keeshond
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Hunkeedori Argy Bargy (Katrina Santas)
Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Amesen Shaken Not Stirred (AI) (Amesen Kennels)
Peruvian Hairless Dog (Large)
Baby of Breed: Kataplisso Look Who’s Barking (AI) (Mrs M Fidler)
Schipperke
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sanlyn Be Back Soon (Imp NZ) (Miss Barbara Craft)