Cowra & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
Date of Show : 22-May-2021 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Miss Marilyn Hoy (NSW) (Total Entry : 395)
Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)
Runner Up in Show & Open in Show: Schipperke
Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
Baby in Show: Cairn Terrier
Joymont Money Talks (Kathryn Smith)
Minor in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Caliya come take me home (Paige Howes)
Puppy in Show: Border Collie
Aust Ch Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Intermediate in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
Aust Bred in Show: Samoyed
Aust Sup Ch Ahzu Nightmare Befor Christmas WPD (R Mills / J & M Harrison)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)
Runner Up Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mrs Pamela Harding (NSW) (Group Entry : 54)
Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
Baby in Group: Lowchen
Shysu Black Magic (B McAlpine/ Mr A Ikin & Mr D Smith)
Minor in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Caliya come take me home (Paige Howes)
Puppy in Group: Pekingese
Kutanifoo Tinker Belle (G Preddy & P Bowman)
Junior in Group: Chinese Crested Dog
Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)
Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Swayd Reign Over Me (Karen Barnsley)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)
Baby of Breed: Ertae Ava Attitude (Sue Arthur)
Minor of Breed: Alexabelle Billy Elliot (Mrs S G Boyce)
Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Grandimage Windsor (Miss C Bull)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Grandimage cleveland (Paige Howes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Caliya come take me home (Paige Howes)
Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ertae Step Aside Iv Arrived (Melinda Sterrett)
Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)
Italian Greyhound
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Koatiponi Summer Catch (Belinda McAlpine)
Lowchen
Baby of Breed: Shysu Black Magic (B McAlpine/ Mr A Ikin & Mr D Smith)
Maltese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Marblanc Touched Bylove (E A White)
Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glenroyal Lord Of The Dragons (Carmel Bauerle)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kutanifoo Tinker Belle (G Preddy & P Bowman)
Pomeranian
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Thai Silk Tango & Cash (Imp ITA/RUS) (Alannah & William Roberts)
Baby of Breed: Mimbletown Hearts Desire (Alannah & William Roberts)
Bred by Exhibitor of Breed: Mimbletown Gilded Brightflame (Alannah & William Roberts)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Miss Marilyn Hoy (NSW) (Group Entry : 54)
Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Macbraedly She Wears It Well (Mr & Mrs B & C Sonter)
Baby in Group: Cairn Terrier
Joymont Money Talks (Kathryn Smith)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Puppy in Group: Kerry Blue Terrier
Ariahgrove Secret Liaison (Rhonda Dearnaley)
Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Covejack Seaside Dreams (Jayne Hawkins)
Bred by Exhibitor in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Nikar Deeds Never Done (AI) (Karen Sloane)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Nikar Deeds Never Done (AI) (Karen Sloane)
Bull Terrier
Baby of Breed: Corajoso Painted Lady (Ms C J Shields)
Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ch Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Barragan Do You Want To Dance (Neil Curwen)
Baby of Breed: Joymont Money Talks (Kathryn Smith)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden Banana Split (Mrs S & Mis A Evans)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pinnacle Broxden Split Th Atom (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Irish Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tawnyoak Takin Care of Bizniz (Pam Gerrey)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Business Lady Iz Plemmeni ZvezD (Imp RUS) (Pamela Gerrey)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Covejack Seaside Dreams (Jayne Hawkins)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Covejack Wild Wahine (Jayne Hawkins)
Dog CC: Aust Ch Lemosa Prince Harry (Ms R Menzies)
Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ariahgrove Secret Liaison (Rhonda Dearnaley)
Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kivamynk Jacksons Lad (Dr Carla Day)
Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)
West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Macbraedly She Wears It Well (Mr & Mrs B & C Sonter)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Patricia Cutler (NSW) (Group Entry : 51)
Tapua Tell Him Heez Dreaming (Lauren Keen)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Moruada In Sync (Mrs S H Wright)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)
Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boxcrest Absolute Flirt (Rebecca Pandelis & Helen Roberts)
English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla Fire N Ice (Marlene Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Moruada Precious Gold (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Moruada In Sync (Mrs S H Wright)
Dog CC & Junior of Breed: Moruada Gold Dollar (Mrs S H Wright)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)
Golden Retriever
Res Dog CC & Minor of Breed: Sonza Enigma (Ian Williams)
Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Triseter Celtic Tartan (Mrs Michele Thomas)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Hubertus Up And Ablaze (A Pali)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hubertus Pure Attraction (A Pali)
Irish Water Spaniel
Baby of Breed: Waterboys California Dreaming (Mr & Mrs B P Knowles / Ms P Smith)
Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)
Baby of Breed: Tapua Tell Him Heez Dreaming (Lauren Keen)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW) (Group Entry : 55)
Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)
Runner Up in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Khandhu Mirrorball (Eather Harbutt / Hewitt/ Crane)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)
Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Khandhu Mirrorball (Eather Harbutt / Hewitt/ Crane)
Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trisven Hell in Heels (Andrea Coss)
Beagle
Baby (Bitch) of Breed: Tirrike Blue Marguerite (Andrea Coss)
Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mitteldac Smooth Criminal (Mrs S Taylor)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)
Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)
Ibizan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Lamarque Forever Autumn (AI) (Mr E & Mrs B Wyatt)
Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jimab Limited Edition (Mr B & Mrs J Knowles)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Reflections (G & P Russell / A Jones & B Glen)
Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW) (Group Entry : 81)
Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Begrayced Gentlemans Portrait (Renay Grace)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aziah And So It Was This Time (Mrs L Bettison)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Avonpark Blue Skyhawk (K Fisher)
Intermediate in Group: Briard
Aust Ch Cacharel Overt Act (Linda van Coevorden)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Neut Ch Orical John of Deatnu RA FS S HTM S ET WPD (L Mills)
Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Avonpark Blue Skyhawk (K Fisher)
Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tegoura City Escape (T Piercy)
Australian Shepherd
Baby of Breed: Blueamble Got My Wiggle On (A & J Lamberton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)
Border Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)
Junior of Breed: Uttercharm Eclipsing My Heart (AI) (P G & Mrs T A Buckley)
Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Cacharel Now Look at Me (Mrs L van Coevorden / Mr C & Mrs A Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cacharel Overt Act (Linda van Coevorden)
Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cathgarry Thunderstruck (Kathy Drew)
R/UP BOB & Bitch CC: Cathgarry Coco Chanel (Mrs K Drew)
Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orical Kirsi Of Jove (AI) (L Mills)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Orical The Dark Knight Rises (L Mills)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Orical Scarlett Avenger (L Mills)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Orical John of Deatnu RA FS S HTM S ET WPD (L Mills)
German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ducliffe A Winters Tale (K G Johnson)
Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Scintilli Frederico (Michelle Graham & Jennifer Block)
Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Woolebull Windsor At Snodragon (AI) (Hincks /Timms)
Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartly Crystal Clear (Cathryn Murdoch & Nicole Pearson)
Baby of Breed: Kelanmee Loveon Display (Kim Tresidder)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Hartly Deep Impact (N Pearson)
Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Llandwyn I Kona Kii (AI) (L & D Milthorpe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Llandaff Angel Of The North (L & D Milthorpe)
Baby of Breed: Souvigny Solo (AI) (Mr L D & Mrs D M Milthorpe)
Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch M-azn Home Sweet Home (Imp USA) (Mrs L Bettison / Mr D Dawes / Mrs R Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aziah And So It Was This Time (Mrs L Bettison)
Baby of Breed: Begrayced Gentlemans Portrait (Renay Grace)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr Simon Mills (NSW) (Group Entry : 59)
Aust Sup Ch Copperdobe Life Of The Party (Imp NZ) (A Mundy & D Woods)
Runner Up in Group & Junior in Group: Shiba Inu
Benisen No Gou Go Kagiyasou (Imp Jpn) (Anna-Lee Forsberg)
Baby in Group: Cane Corso
Kylasha Braveheart (L Opbroek & N Tetley)
Minor in Group: Dobermann
Pinnacle Look At Moiii (Mrs S & Miss A Evans)
Puppy in Group: Shiba Inu
Aust Ch Kortmar RickyDontLoseThatNumbr (Lyne Browning)
Intermediate in Group: Schnauzer
Aust Ch Ovashun Tequila Sunrise (Mrs M Outten & Ms K Martin)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Sup Ch Ahzu Nightmare Befor Christmas WPD (R Mills / J & M Harrison)
Runner Up Neuter in Group: Akita (Japanese)
Aust Gr & Neut Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)
Akita (Japanese)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)
Boxer
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Boxberry Surfing Legend (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Piri Piri DMN (Mr D W Halliday)
Junior of Breed: Boxberry Xanthous (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Whipcracka Cowboy Casanova (S Brinkworth)
Baby (Bitch) of Breed: Brinkybull Just Like Lexie (S Brinkworth)
Cane Corso
Baby of Breed: Kylasha Braveheart (L Opbroek & N Tetley)
Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Copperdobe Life Of The Party (Imp NZ) (A Mundy & D Woods)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pinnacle Look At Moiii (Mrs S & Miss A Evans)
German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Flamenco With Daveren (IID) (Shana Lennox)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer & Charlotte Manton)
Samoyed
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ahzu Nightmare Befor Christmas WPD (R Mills / J & M Harrison)
Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ovashun Tequila Sunrise (Mrs M Outten & Ms K Martin)
Shiba Inu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Benisen No Gou Go Kagiyasou (Imp Jpn) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kortmar RickyDontLoseThatNumbr (Lyne Browning)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Hot N Cold (Caroline Yate)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Red Panda (Caroline Yate)
Baby of Breed: WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Ms Julie O'Flynn (NSW) (Group Entry : 41)
Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dalmatian
Sprintaway Star Jasmin (Louanne & Dr Mathew Donald)
Baby in Group: Tibetan Terrier
Gengala Critics Choice (Miss L Hickie / Mr R Barter & Mrs Y Barter)
Minor in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Kenmar Silver Crystal (B J Biggs)
Intermediate in Group: Boston Terrier
Aust Ch Zareba Shinebrite Lika Diamond (M Gorman)
Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zareba Shinebrite Lika Diamond (M Gorman)
Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sprintaway Star Jasmin (Louanne & Dr Mathew Donald)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sprintaway Saint or Sinner (Dr M & Mrs LDonald)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lukius Truly Madly Deeply (Rebecca Woiwade)
Baby of Breed: Sprintaway Striking Midnight (Louanne & Dr Mathew Donald)
Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hunkeedori R We There Yet (S & B Barr / K Santas)
Poodle (Toy)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kenmar Super Sonic (B J Biggs)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kenmar Silver Crystal (B J Biggs)
Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Epicentre (G Cruse)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Monterrez First Wave (Graham Cruse)
Baby of Breed: Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Tibetan Terrier
Baby of Breed: Gengala Critics Choice (Miss L Hickie / Mr R Barter & Mrs Y Barter)