Nor-West Canine Association Inc (NSW)
Date of Show : 20-Jun-2015 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mr Myron Arthur (NSW) (Total Entry : 558)
Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Minor in Show: Pug
Kangala Unchained Melody (Kerry Cannon)
Puppy in Show: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Is Where Thparty At (K L Santas & B A Thompson)
Junior in Show: Basenji
Aust Ch Zandeena Look Good In My Shirt (Millissa Fox & Jennifer Power)
Aust Bred in Show: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Arrynmist Jagger (Rob & Ann Ryan)
Open Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)
Baby SweepStakes - 1st Place: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Merlin (Garry Butler)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Lowender Zarkana (Paul Bevins)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Dobermann
Aust Ch Engelhuette Do What U Do (Imp NZ) (Mrs H Rymer and Mrs J Perry)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Golden Retriever
Aust Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Anatolian Shepherd Dog
Aust Ch Tribocie Ginger Rogers (E & A Esad)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW) (Group Entry : 110)
Aust Ch Hashki Sleeping With The Enemy (Philip Williams)
Minor in Group: Pug
Kangala Unchained Melody (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Lowchen
Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Junior in Group: Italian Greyhound
Xarnego Niccolo (Mrs B Skilton and Miss Rowena Godbee)
Australian Silky Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pelgate princess Fionia (Vivian Price)
Junior of Breed: Allsilky Lord Benjamin (Vivian Price)
Cavalier King Charles Spaniel
Junior of Breed: Aust Ch Caperway Media Circus (Rosemary Duffy)
Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Cogglyn Anahi (Kerry Cannon)
Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raweke Apple Cider (J Wistuba & M Parker Brien)
Havanese
Baby of Breed: Aust Ch Hashki Sleeping With The Enemy (Philip Williams)
Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Xarnego Niccolo (Mrs B Skilton and Miss Rowena Godbee)
King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wilsight Rumour Has It (C Rodrigues)
Baby of Breed: Aust Ch Wilsight Red Alfie (C Rodrigues)
Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Marblanc Touched By Magic (Mrs M P Atkinson)
Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Panache Time and Tide at Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Minelphi I am on Fire (P J & E E Cross)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Minelphi Across the Sea (E G Cross)
Papillon
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Gremlinz Champs Elysees (Mrs D Marszal)
Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch & Am Gr Ch Ragdoll's Dress Blues (Imp USA) (Megan Weinert)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Pomquest Queen Of Dragons (Miss R Walsh)
Junior of Breed: Aust & NZ Ch Pomquest Purple Rain (Mrs R Hennessey)
Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Gailyn I Believe In Miracles (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sebandee A Lil Black Numba (Colin Seymour)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Supa Nova (Amanda Stapleton)
Minor of Breed: Kangala Unchained Melody (Kerry Cannon)
Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Eljamamn Dragon In The Clouds (J Yee)
Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch VRose Bewitched (Suzanne Knowles)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: VRose Class Act (Ms Suzanne Knowles)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW) (Group Entry : 62)
Firezan Iron Throne (Mrs Annette D Bowe)
Runner Up in Group & Open in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch White Villan I Put A Spell On You (Imp FIN) (Mrs L K Brown)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Alsoloyal American Beauty (Jody Goodwin)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Karasani Karma Chameleon (Kathy Pisani)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Hotashell My Way Or D Highway (AI) (Hotashell Amstaffs & N Cullen)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Khaleesi (Mrs A Bowe)
Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Dallaroo Donalddaynnight (Mr W Lewis & Ms S Jolly)
Open Neuter in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Neut Ch Clayco Painted Rider (Linda Wagstaff)
American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bellawest American By Design (Jody Goodwin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hotashell My Way Or D Highway (AI) (Hotashell Amstaffs & N Cullen)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alsoloyal Caramel Crunch (Cassie Caple)
Baby of Breed: Alsoloyal American Beauty (Jody Goodwin)
Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piperdene Weave a Dream (Eileen Clarke)
Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bullacktiv Snow Warrior (Paulene Zullo)
Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karasani Karma Chameleon (Kathy Pisani)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Firezan Iron Throne (Mrs Annette D Bowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Firezan Khaleesi (Mrs A Bowe)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Clayco Painted Rider (Linda Wagstaff)
Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tawnyoak Flame Angel (Linda Wagstaff & Monique Nicholas)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Whatajack Pure Gold (Garry Butler)
Baby of Breed: Aust Ch Whatajack Merlin (Garry Butler)
Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dallaroo Donalddaynnight (Mr W Lewis & Ms S Jolly)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Warpitt Its So Easy (AI) (WB & Mrs TL Murphy)
Bitch CC & Junior of Breed: Karasani Blaze of Glory (Kathy Pisani)
Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Atenta Mista Wags (Christine Alderton)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lisakyanne Penelope Pitstop (P & S Nicholson)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Adail Le Creme Choc Delight (P & S Nicholson)
West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch White Villan I Put A Spell On You (Imp FIN) (Mrs L K Brown)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mr Myron Arthur (NSW) (Group Entry : 99)
Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Runner Up in Group: Weimaraner
Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Minor in Group: Weimaraner
Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
Puppy in Group: Golden Retriever
Aust Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)
Intermediate in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Hotwyr Here Comes Honey Boo Boo (AI) (Fiona Dempster & Rae Bank)
Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)
Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tobenlee Moves Like Jagger (Samantha Ibbott-Cordi)
Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clussexx Kangaroo Jack (Imp ITA) (P McIntyre & T Garvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)
Cocker Spaniel (American)
Baby of Breed: Azel All Best Are Off (Erin & Val Carter / Victoria Masterfield)
English Setter
Baby of Breed: Graylors Autumn Colours (Lesley Shirley)
English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silvaspring Ribbons Of Colour (E / M & A Borg)
Baby of Breed: Silvaspring London Calling (E/M and A Borg)
Minor of Breed: Silvaspring Feel The Heat (E/ M & A Borg)
Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Flatterhaft Greysouthen Mind Games (Imp SWD) (Peter King)
German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hotwyr Here Comes Honey Boo Boo (AI) (Fiona Dempster & Rae Bank)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Dempster/Rae Bank)
Golden Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldtreve Wild Murphy Magic (Rachael Ohlrich)
Baby of Breed: Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Junior of Breed: Fetchnpoint Hook Line N Sinka (Ms B Gaywood/ Miss S Stephens & Ms T Platt)
Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Metropolis Avant Tout (Robyn Hanney)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Metropolis Beaucoup Monsieur (AI) (Ms R Hanney)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Metropolis Choisir Moi (Ms Robyn Hanney)
Intermediate of Breed: Aust Ch Metropolis Beaucoup Beaucoup (AI) (Ms R Hanney)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
Baby of Breed: Lukedom Kitty Kardashian (Studholme / Lawler / Grech)
Puppy of Breed: Aust Ch Lukedom Walkin On Th Wild Side (Studholme / Lawler / Grech)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)
Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Featherdale Welsh Dragon (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Cathy Smith (NSW) (Group Entry : 82)
Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)
Runner Up in Group & Junior in Group: Basenji
Aust Ch Zandeena Look Good In My Shirt (Millissa Fox & Jennifer Power)
Afghan Hound
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tahkira Firestorm (Ms K Allison & Mrs A Taylor)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Tahkira Wildfyre (Dr Marilyn Karaman)
Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zandeena Look Good In My Shirt (Millissa Fox & Jennifer Power)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wazazi High Definition (Mr Jason Cook and Dr Jeffrey Lumb)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowender Bullet With Your Name (Paul Bevins)
Baby of Breed: Lowender Zarkana (Paul Bevins)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tarrangower Tyzack SE (Douglas McKay)
Baby of Breed: Syrma Cocoa Classique (Ms N & Ms Y Anastas)
Deerhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)
Norwegian Elkhound
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Halgrove Peppermint Patti (P/ K & K McIntyre)
Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leanr Pb Brightlites Of Seoul (L K & Mrs R G Williams)
Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lionslea Heart On Fire (P J Batten / D & E Kropp)
Res Dog CC: Aust Ch Dykumos Deives Thunder Heart (Imp USA) (P J Batten)
Minor of Breed: Aust Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Whippet
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nabihah Peppas Tigra (Mike and Sandra Patterson)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Benbridge Angel of Faith at Buffalo (Imp NZ) (Mike & Sandra Patterson)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mrs Jeanie Montford (NSW) (Group Entry : 71)
Aust Ch Arrynmist Jagger (Rob & Ann Ryan)
Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)
Australian Cattle Dog
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Melcathra Drovers Run (S Nicholas)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Sea Patrol (Ros Fraser)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sutter Soldier Boy (Imp NZ) (Mr P & Mrs L Kiely / Ms N Pelletier)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)
Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arrynmist Jagger (Rob & Ann Ryan)
Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mirribandi Corsini Grayson (AI) (T A Glawson)
Baby of Breed: Deviebelle TS Sienna (Tracy Glawson)
Collie (Rough)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Swinbrad Arctic Spirit (Peterson / Peterson)
Open of Breed: Petemarg Spirted Siren (Peterson / Peterson)
White Swiss Shepherd Dog
Baby of Breed: Eishund Love Story (Gail Ingersoll & Angela Sneddon)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Ms Yvonne Meintjes (NSW) (Group Entry : 68)
Aust Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)
Baby in Group: Samoyed
Aust Ch Apolar Girl Hit Ya Hallelujah (Julie Wales & Tennille Akkouche)
Minor in Group: Dobermann
Aust Ch Engelhuette Do What U Do (Imp NZ) (Mrs H Rymer and Mrs J Perry)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Apolar Story Book Casanova (Julie Wales)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Neut Ch Kortmar Trek into Darkness (E & M Hardwicke)
Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Mr D R Atherden)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daykeyne Takin Namesnkickn Ass (Alan Molan)
Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: FireAndMist Touch Of Heaven (FireAndMist Kennel)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shinkon No Miki Go (AI) (Ms A Rial & Ms A Nejal)
Aust Bred of Breed: FireAndMist Night Fury (FireAndMist Kennel)
Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Southrnwolf Wildchief (S Presland)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Southrnwolf Ice Age Winds (S Presland)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Southrnwolf Artic Emperor Tux (S Presland)
Anatolian Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tribocie Ginger Rogers (E & A Esad)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tribocie Mr Bojangles (E & A Esad)
Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brinkybull Nullas Dream (S Brinkworth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Brinkybull Crack The Whip (S Brinkworth)
Dobermann
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Engelhuette Do What U Do (Imp NZ) (Mrs H Rymer and Mrs J Perry)
Leonberger
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Furrychild Fire Ant (S McDowell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Furrychild the Spitfire (S McDowell)
Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mastdoch Unlucky For Some (Mr P & Mrs A Docherty)
Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Espinay Azun (S McDowell & T Bassett)
Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Rotteln Juzz B Cauze Bohic (Lee Fletcher)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Hardrada Bobby's Girl (Imp NZ) (Borealis Kennels / I & S Geddes-Cook)
Baby of Breed: Rotteln Kasual Kisses (Lee Fletcher)
Minor of Breed: Hardrada Bobby Dazzler (Imp NZ) (Ms Kate Stuart / Mr I & Mrs S Geddes-Cook)
Samoyed
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Apolar Story Book Casanova (Julie Wales)
Baby of Breed: Aust Ch Apolar Girl Hit Ya Hallelujah (Julie Wales & Tennille Akkouche)
Shiba Inu
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kortmar Trek into Darkness (E & M Hardwicke)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Articwolf Dances With Wolves (E & M Hardwicke)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Dianne Wright (NSW) (Group Entry : 66)
Aust Ch Hunkeedori Is Where Thparty At (K L Santas & B A Thompson)
Baby in Group: Lhasa Apso
Amesen All Eyes On Me (R L Purches)
Minor in Group: Boston Terrier
Zareba Born This Way (Deby Norquay & Amy Corbett)
Junior in Group: Keeshond
Rymiska All The Right Moves (T Parker)
Intermediate in Group: Boston Terrier
Am Gr & Aust Ch Campbell Clan's Cruisin For A Bruisin' (Imp USA) (Deby Norquay)
Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zareba Paparazzi (D Norquay & A Corbett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Gr & Aust Ch Campbell Clan's Cruisin For A Bruisin' (Imp USA) (Deby Norquay)
Res Dog CC: Aust Ch Bostonwood Judge N Jury (V Tyler)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bostonwood Without A Doubt (Mrs Vikki Tyler)
Baby of Breed: Aust Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)
Minor of Breed: Zareba Born This Way (Deby Norquay & Amy Corbett)
British Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Janayin Party In Ya Pantz (D Whillock)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bumbullb Withya Pantz Down (D Whillock)
Baby of Breed: Bumbullb No Undi Mundi (Donna Whillock)
Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kuteaz Super Semi (David & Susie Simpson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Cross B's American Playboy (Imp USA) (David & Susie Simpson)
German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
Keeshond
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Is Where Thparty At (K L Santas & B A Thompson)
Junior of Breed: Rymiska All The Right Moves (T Parker)
Lhasa Apso
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Neokarma Fonda Boys (P Brown & P King)
Baby of Breed: Amesen All Eyes On Me (R L Purches)
Minor of Breed: Zaland Spec Agent Kensi Blye (Belinda Beves and Nina Estatheo)
Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Highwaytoa Black Panda (Helen Rixon)
Shar Pei
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rynkls Peiattention Inth Lodge (Lauren Pocklington)
Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kajushih Do U C Wot I C (R & R Gill)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kajushih just another look (R & R Gill / S Ray)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kajushih Do You Dare (R & R Gill)